OHSAS ۶

۷-آیا در خصوص رفع ویا کاهش ریسک مخاطرات بارز ونحوه کنترل و پایش برنامه های HSE ،اقدامی صورت گرفته است؟

*این ایتم در ارتباط با ارزیابی ریسک های انجام گرفته می باشد.

*پس از انجام ارزیابی خطرات ایمنی وبهداشت که بروشهای گوناگون انجام می شود ،(که در ارتباط با این روش ها در مطالب آینده توضیح داده می شود) وپس از مشخص شدن نتایج ارزیابی هر یک از فعالیتها ،خطرات بارزشناسایی می شود وبرای هر یک از خطرات بارز شناسایی شده برنامه ای تعریف می شود.

*لازم به ذکر است که خطر بارز عبارتست از خطر ایمنی وبهداشتی که می تواند خسارت جانی و مالی قابل توجهی را بوجود آورد.و در ارزیابی ریسک صورت گرفته عدد ریسک آن بالاتر از نرم تعیین شده(RPN)و تعریف شده باشد.

*این عدد ریسک باید بصورتی تعریف شود تا اعداد بالاتر از آن بعنوان خطر بارز شناخته شوند واین عدد بستگی به شرایط وسیاستگذاریهای کلان شرکتها وکارخانجات در بخش ایمنی وبهداشت  دارد .

*خطرات بارز ایمنی وبهداشتی در فرم های طراحی شده ثبت می گردد.برای هر کدام از خطرات ثبت شده برنامه ای جداگانه که در آن اهداف خرد وکلان نیز قید شده(مطابق روش اجرایی تعیین اهداف خرد وکلان)،نوشته می شود واین برنامه برای تهیه اکشن پلن به مجری برنامه ها ارسال می گردد.

/ 4 نظر / 179 بازدید
Mediba

سلام به دوست قديمی و برادر بزرگوارم مهندس اصغر نوران . من به تازگی و به صورت کاملا اتفاقی از وب شما با خبر شدم و وظيفه ی خودم دانستم که تبريک بگم . اميد وارم که در تمامی مراحل زندگی موفق و سر بلند باشيد . شاد و پيروز باشيد . یا علی Mediba

نوران

با سلام واحترام-خيلی متشکرم از لطف شما-اميدوارم از تجربيات جنابعالی نيز در اين وب استفاده کنيم.من هم برایتان آرزوی سلامتی وموفقیت دارم.

کامبيز

جناب آقای نوران کد لينک نويسندگان را برايتان فرستاده ام و بعد هم لطفا آدرس لينکی که به من دادی را به آدرس زير عوض کن : http://ohealth.coo.ir <BlogAuthorsBlock> <div id=title>نويسندگان</div> <BlogAuthors><a href="<-AuthorLink->"><-AuthorName-></a><br></BlogAuthors> </BlogAuthorsBlock>

ehsan

http://groups-beta.google.com/group/south-safety-club